

Dobry Terapeuta Uzależnień – Warszawa
jest jak twój osobisty przewodnik, który poprowadzi Cię przez wyboistą drogę ku wolności od nałogu. Gdy narodzi się w Tobie pragnienie zmiany, ja dam Tobie niezbędne narzędzia potrzebne do wejścia w trzeźwe i szczęśliwe życie.
Problem uzależnień to skomplikowana machina wciągająca nie tylko samego uzależnionego, lecz także wszystkie osoby z jego otoczenia. Cierpią członkowie rodziny, przyjaciele, współpracownicy. Chory czuje się dodatkowo obciążony odpowiedzialnością za przenoszenie swojego problemu na innych, co tylko pogłębia poczucie bezradności i lęku. Terapeuta uzależnień pomaga dotrzeć do rdzenia problemu i z sesji na sesję ciężar bezradności i lęku staje się coraz mniejszy.
Terapeuta Uzależnień – Warszawa –
to Twoja szansa na lepsze jutro.
W zaproponowanej przeze mnie terapii, pokażę Tobie jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem, będę dla Ciebie wsparciem w chwilach załamania, a także pokieruję Cię na właściwą ścieżkę rozwoju. Będę starać się wejść w Twoją sytuację, zrozumieć ją, a przy tym nigdy Cię nie oceniać. Nasza relacja powinna opierać się na zaufaniu.
Jestem terapeutą uzależnień z doświadczeniem w pracy z różnymi osobami. Nie tylko pomagam uzależnionym od substancji psychoaktywnych, czy alkoholu, ale zajmuję się także uzależnieniami behawioralnymi, takimi jak: zakupoholizm, pracoholizm, uzależnienie od hazardu, Internetu i inne. Prowadzę także terapię dla osób tzw. współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA).
Z czymkolwiek się zmagasz – znajdę sposób, by Tobie pomóc.
W moim gabinecie, dzięki wspólnej pracy osiągniesz to, co teraz może wydawać się niemożliwe.
Dlaczego ludzie popadają w uzależnienia?
Powodów może być wiele – problemy rodzinne czy finansowe, zaburzone relacje z innymi ludźmi itd. Uzależnienie może powstać w wyniku reakcji na stres i chęci jego rozładowania. Jednak niezależnie od tego, co jest przyczyną popadnięcia w szpony nałogu, początek każdego uzależnienia można sprowadzić do subiektywnego poczucia przyjemności i satysfakcji, które powstają w obszarze mózgu, zwanym ośrodkiem nagrody. Ośrodek ten związany jest ściśle z funkcją motywacji i kontroli zachowania. Uzależnienie prowadzi do dewastacji tego układu – nagroda staje się obsesją, a nałóg przejmuje kontrolę nad mózgiem. Terapia pomaga przywrócić balans i harmonię schorowanej głowie.
Dorosłe Dzieci Alkoholików
Dorastając z alkoholikiem pod jednym dachem dziecko wykształca w sobie negatywne wzorce zachowań, które potrafią zaburzyć budowanie zdrowych relacji z innymi ludźmi. Kształtują się w nim mechanizmy przystosowawcze – buduje pewnego rodzaju tarczę ochronną, dzięki której może przetrwać trudy życia w rodzinie z problemem alkoholowym. Jest to jednak życie z nieustannym poczuciem odrzucenia i wstydu. Życie w permanentnym lęku i stresie. Dzieci alkoholików uważają się za gorsze od innych, zmagają się z obniżonym poczuciem własnej wartości. Cierpią, gdyż czują, że nie zasługują na szczęście i miłość. Cierpią z powodu poczucia izolacji. Syndrom DDA to zespół objawów, które kształtują się w odpowiedzi na próby dostosowania się do patologicznych warunków w czasie dorastania. Oferuję psychoterapię uzależnień, która obejmuje także pomoc dla osób z syndromem DDA. Podczas terapii pomagam dotrzeć do własnych emocji, przełamać negatywne wzorce, złagodzić poczucie lęku i wstydu, a przede wszystkim wspieram w dążeniach do szczęśliwego życia.
Osoby współuzależnione
Uzależnienie jednej osoby destabilizuje prawidłowe funkcjonowanie całej rodziny. Życie bliskich staje się całkowicie podporządkowane życiu chorego. Zaczynają dominować strach, lęk, gniew, smutek, upokorzenie i wstyd. Prowadzi to do rozpadu więzi rodzinnych i utraty poczucia bezpieczeństwa – wszystko to przyczynia się do powstawania poważnych zaburzeń psychicznych. Próby usprawiedliwiania osoby uzależnionej i ukrywania jej problemów przed światem są postrzegane jako zachowania patologiczne, które tylko dodatkowo pogrążają chorego w jego nałogu. Bliscy biorą na siebie ogrom odpowiedzialności za uzależnionego, chcąc nieść pomoc, stwarzają jednak dodatkową przestrzeń na dalsze uleganie pokusie. Jako terapeuta uzależnień dedykuję swoje wsparcie nie tylko samym uzależnionym, ale także ich bliskim.
