
Kim jestem?
Bliska styczność w przeszłości z osobą uzależnioną pozwoliła mi na bezpośrednią obserwację całego zestawu mechanizmów związanych z funkcjonowaniem człowieka zniewolonego przez nałóg. Będąc osobą otwartą i empatyczną, stwierdziłam, że pomoc takim osobom będzie moim powołaniem.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Poradniach Leczenia Uzależnień w ramach NFZ. Regularnie dokształcam się w obszarze swojej specjalizacji, biorąc udział w różnych szkoleniach i konferencjach. By być dobrym terapeutą uzależnień, swoją pracę poddaję ciągłej superwizji.
Od przyjemności
do zniewolenia
Początkiem każdego uzależnienia jest przyjemność. Kieliszek wódki na imprezie ze znajomymi, czy kreska amfetaminy zażyta dla towarzystwa i dobrej zabawy. Pierwsza wizyta w kasynie, czy szaleństwo zakupowe. Takich pokus w naszym życiu codziennym jest mnóstwo, dlatego tak trudno się im oprzeć. Z czasem jednak uzależnienie zaczyna determinować nasze działanie. Wpływa bezpośrednio na nasz układ nagrody i prowadzi do jego rozregulowania.
Przerwij błędne koło!
Uwierz w swoje siły!
Przyjemność, jaką odczuwamy ulegając pokusie, nasz mózg odczytuje jako nagrodę. Nagroda z kolei to zastrzyk motywacji i satysfakcji. Kiedy jednak nagradzamy się zbyt często, nasz mózg zaczyna się przyzwyczajać do nieustającego odczuwania stanu euforii i… chce więcej! Pojawia się problem tolerancji - by osiągnąć podobny poziom zadowolenia, musimy dostarczyć organizmowi coraz większych ilości bodźca, by osiągnąć ten sam poziom przyjemności. Na tym etapie trudno o samokontrolę…
Jak wygląda moja praca?
Na wstępie staram się dobrze zrozumieć mojego klienta, jego motywacje i potrzeby. Stosuję podejście integracyjne, co oznacza, że łączę ze sobą elementy nurtów terapeutycznych. Dostosowuję metodę terapii do indywidualnych potrzeb każdego, kto otworzy się na pomoc.
Uświadomienie sobie problemu z uzależnieniem jest pierwszym i podstawowym krokiem do rozpoczęcia procesu terapeutycznego.

W trakcie terapii pomagam w zmierzeniu się z emocjami, przepracowaniu traumatycznych doświadczeń i przełamaniu negatywnych wzorców myślenia. Wspieram i pomagam w nauce nowych technik radzenia sobie z trudnościami, w skoncentrowaniu się na rozwoju osobistym.
Walka z uzależnieniem będzie dla Ciebie być może największym jak dotąd wyzwaniem. Mogą pojawić się momenty zwątpienia, słabości, sprzeciw. To normalne, dlatego nie wstydź się o tym mówić. Ważne, by komunikacja między nami była szczera, bo tylko wtedy osiągniemy sukces.
Odwiedź mnie w gabinecie w Warszawie na Bielanach - przyjdź na konsultację, a razem stworzymy plan działania.
I pamiętaj - jestem tu po to, by Ci pomóc, nie oceniać.
