Leczenie Uzależnień Warszawa, może być proste, gdy dowiesz się jak ono wygląda.


Początki są trudne. Przyznanie się do uzależnienia przed samym sobą nie należy ani do przyjemnych, ani do budujących, jednakże jest to nieodzowny proces. Jeśli będziesz w stanie powiedzieć sobie, że jesteś uzależniony zrobisz pierwszy krok, który pozwoli Ci rozpocząć trudną drogę ku wyleczeniu.

Czym jest uzależnienie?Uzależnienie jest stanem nabytym, czyli takim, który powstaje poprzez przyzwyczajenie organizmu do danej substancji lub też często wykonywanej czynności zaburzającej naturalną pracę organizmu na rzecz oczekiwanych efektów. Stan ten charakteryzuje się fizycznym i psychicznym przymusem wykonywania określonej czynności, czy też przyjmowania konkretnych substancji. Przymus ten może pojawiać się okresowo lub towarzyszyć przez dłuższy czas – jest to sprawa indywidualna. Nie jest to jednak stan, nad którym nie da się zapanować.


Jeśli zdajesz sobie sprawę, że jesteś uzależniony, zgłoś się do mnie, a pokażę Ci, jak pracować nad uzależnieniem, dam odpowiednie narzędzia do walki z nałogiem. Podjęcie próby zapanowanie nad swoim ciałem i emocjami będą krokiem do nowego życia, które będzie piękniejsze i prostsze, a przede wszystkim bez uzależnienia.

Terapia Uzależnień krok po krokuZaczniemy od diagnozy Twojego uzależnienia i ustalimy cel terapii. Po pierwszej konsultacji umówimy się na kolejne, w których przekażę Ci jeszcze więcej wsparcia. Porozmawiamy o tym, czym jest głód uzależnienia i jak z nim walczyć. Jak pozbyć się bodźców zewnętrznych i wewnętrznych, które ciągną Cię ku używkom. Zweryfikujemy Twoje sygnały ostrzegawcze, dzięki czemu będzie Ci łatwiej zaobserwować, że zbliża się nawrót. To wyczerpująca praca i tylko Twoja konsekwencja będzie w stanie przynieść zadowalające efekty.


Zaczniemy pracować nad emocjami. Pokaże Ci, dlaczego nie możesz pić, dlaczego narkotyki Cię niszczą, dlaczego nie musisz przebywać całego dnia w pracy. Nauczysz się jak radzić sobie z pojawiającymi się emocjami i co robić, gdy Twoje postanowienia przerastają Twoje siły. Wytłumaczę Ci, co zrobić dalej.


Będziemy rozmawiać o tym, co czujesz i co jest dla Ciebie trudne. Będziesz przechodził przemianę, nawet jeśli na początku tego nie zauważysz. Twoje zaangażowanie i odpowiedzialność zaowocują, jeśli konsekwentnie będziesz stosował rozwiązania, które Ci zaproponuję. Ryzyko nawrotu jest duże, dlatego tak ważne jest, abyś nie rezygnował z terapii. Pomogę Ci wyjść z uzależnienia i utrzymać Cię w przekonaniu, że robisz najlepszą rzecz na świecie.


Decyzja o podjęciu terapii jest trudna, ale ważna. Powinieneś wiedzieć, że czeka Cię wiele pracy. Będą momenty, w których zwątpisz i będziesz chciał zrezygnować, ale nie rób tego. Jestem po to, aby wesprzeć Cię na każdym etapie leczenia.

Dlaczego ja?


Mam doświadczenie i wiem, co zrobić, aby było Tobie łatwiej. Nikt nie mówi, że droga do wyzdrowienia będzie prosta. Będzie wyboista i obarczona emocjami, jednakże nie ma w tej chwili w Twoim życiu nic ważniejszego. Zrób to dla lepszego jutra, dla siebie, dla bliskich. Zgłoś się do mnie i pozwól sobie pomóc – razem damy radę.

Rekomendacje

 • Borys

  Dziękuję, że pomogła mi Pani poznać siebie.

  Polecam!

  Borys
 • Robert

  Ja bym nawet powiedział, że Sehr Gut!

  Pani Ola jest bardzo empatyczna, pomocna, bardzo chętnie dzieli się wiedzą - wspaniały człowiek i terapeuta.

  Robert
 • Marta

  Polecam konsultacje u pani Oli. Bardzo serdeczna terapeutka, cierpliwa i uważna.

  Współpracujemy od roku i terapia naprawdę przynosi efekty, które zauważam na co dzień w moim życiu.

  Dziękuję.

  Marta
 • Ewa

  Pani Ola to bardzo spokojna, ciepła osoba. Można z nią porozmawiać na każdy temat, czasami pośmiać się przez łzy.

  Mnie bardzo pomogła, uświadomiła wiele rzeczy. Mam nadzieję, że teraz dam już radę sama.

  Osobom szukającym dobrego terapeuty bardzo polecam.

  Ewa
 • Polecam, Pani Ola pomogła mi wyjść z uzależnienia.

  Mimo wielu moich wpadek, cierpliwie była ze mną, wspierała i tłumaczyła.

  Dziś już wiem, że najlepsze co mogłam dla siebie zrobić to podjąć terapię i zawalczyć o swoje życie.

  Dziękuję Pani Olu, że pomogła mi Pani w tym.

 • Kinga

  Spokój, empatia, ciepły uśmiech i profesjonalizm.

  To na pewno cechuje Panią Olę. Czuć także, że p. Ola podchodzi do każdej osoby indywidualnie, nie ocenia i wyposaża w narzędzia do walki z problemem.

  Gorąco polecam.

  Kinga
 • Weronika

  U Pani Oli jestem od września i bardzo dużo pomogła mi zrozumieć.

  Jak do niej przychodzę, nie czuje się jak u terapeuty, tylko u przyjaciółki. Pani Ola jest wyrozumiała, zawsze pomaga znaleźć rozwiązanie. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie. Widać, że kocha swój zawód i potrafi doskonale wysłuchać drugiego człowieka.

  Polecam każdemu, kto szuka pomocy.

  Weronika
 • Kamila

  Pani Ola budzi sympatię już od pierwszego kontaktu. Jest miła i rzeczowa.

  Posiada dużą wiedzę i doświadczenie. Widać, że bardzo lubi swój zawód i potrafi doskonale wysłuchać drugiego człowieka.

  Z całą pewnością mogę polecić!

  Kamila
 • Łukasz
  Pełne empatii i profesjonalne podejście.
  Łukasz
 • Tomasz

  Pełny profesjonalizm nie szablonowe oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta, a także sytuacji czy też problemu, z którym pacjent ma kłopot.

  Pani Ola wykonuje swój zawód naprawdę z największą dokładnością i rzetelnością.

  Serdecznie polecam.

  Tomasz
 • Jan

  Jeżeli szukasz pomocy w uzależnieniu to szczerze polecam.

  Pełen profesjonalizm.

  Pani Ola to osoba rzeczowa, spokojna, miła - od pierwszego kontaktu budzi do siebie zaufanie, a to bardzo ważna rzecz. Jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu, rozwiązać problemy to wskaże Ci właściwą drogę.

  Jan
 • Mariusz

  Profesjonalizm, fachowa pomoc, zrozumienie oraz miła atmosfera.

  Jeśli ktoś szuka pomocy to serdecznie polecam.

  Mariusz
 • Edyta
  Na terapię do Pani Aleksandry chodzę od ponad roku.
  Moje problemy nie zniknęły, ale terapia pomaga mi zrozumieć ich sedno.
  W pracy nad sobą największy udział ma sam pacjent, jednak pomoc terapeuty jest ogromnie ważna.
  Zdecydowanie polecam Panią Aleksandrę, to miła i ciepła osoba, która pomogła mi i nadal pomaga poukładać życie w cieniu choroby alkoholowej.
  Edyta
 • Piotr

  Na imię mam Piotr i jestem alkoholikiem, trzeźwym od siedmiu miesięcy. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że Pani Aleksandra jest dobrym mentorem. Tak, mentorem, nie terapeutą. Dlaczego? Już wyjaśniam. Gdy trafiłem na terapię uzależnień prawie rok temu, byłem przekonany, że nie mam problemu z alkoholem, a cała ta "terapia" to jakaś abstrakcja, na którą zgodziłem się za namową mojej narzeczonej. Szybko zrozumiałem, że byłem w błędzie. Początkowo, p. A. skupiała się na tematach stricte alkoholowych. Takich, które z alkoholem łatwo zidentyfikować jak agresja, głód, zmienne stany emocjonalne. Później przeszliśmy do rozmów o pracy, o kolegach, o sensie moich działań. Przez dłuższy czas myślałem - co to ma do mojego uzależnienia od alkoholu? Tłumaczyła mi jak mantrę, a jej słowa jak krople w kamieniu wgryzały się w moją świadomość. Złościłem się, nie raz miałem dość. Niedługo potem otrzymałem odpowiedź: Chce mi się żyć! Walczyć z głodami. Zacząłem uprawiać sport. Dostrzegłem to, co mam, co zasłaniała mi butelka - dostrzegłem siebie. Że mogę mieć jakiś cel w życiu, rodzinę, zdrowie, wyjazd nad morze, lepszą pracę, własną firmę, cokolwiek. Wciąż bywa, że trudno powstrzymać się od picia. Czasem się potykam, ale wiem i widzę więcej niż rok temu i mam taką miłą świadomość, że nie idą tą ścieżką sam. Dzięki pani Aleksandrze jestem w swoim życiu o wiele bliżej miejsca, w którym chciałbym być. Nie tylko jest ona skutecznym terapeutą uzależnień, bo udaje mi się zachować trzeźwość. Jest też mentorem, bo pomaga mi iść przez życie, i nim się cieszyć, znaleźć równowagę i spokój w sercu. Bardzo Tobie, Aleksandro, publicznie dziękuję. I jestem wdzięczny, być może nawet dozgonnie.

  Piotr
 • Paulina

  Trafiłam do Pani Oli po tym jak mój związek z DDA ze skłonnościami do uzależnień zaczął się sypać, a ja już nie wiedziałam co robić. Na początku skupiałam się na emocjach i problemach innych. Tu pierwszy raz zaczęłam przyglądać się sobie - moim emocjom i schematom - i dopiero to, krok po kroczku - pozwala mi na ułożenie pewnych spraw, które do niedawna wydawały mi się beznadziejnymi. Pod okiem Pani Oli uczę się stawiać granice, ale czuję, że mogę robić to w moim tempie. Tak... Nie czuję się oceniana, kiedy nie uda mi się odrobić "pracy domowej". Czuję wsparcie i pomoc w znalezieniu przyczyny blokady. Próbujemy ugryźć temat z innej strony lub po prostu dostaję czas na oswojenie się z nim. Wiem, że dużo pracy przede mną, ale tutaj mam poczucie, że mam czas i nie czuję presji. Nieoceniona pomoc przy współuzależnieniu.

  Paulina